W naborze na projekty pilotażowe pod nazwą „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży", wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie uzyskał wyróżnienie i rekomendację do dofinansowania.
16 sierpnia br. Minister Rodziny i Polityki Społecznej podpisał z Powiatem Krotoszyńskim umowę przyznającą kwotę 980 660,000 zł z rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu pilotażowego pt.: „Młodzi trafiają w Punkt!"
Czas trwania projektu: 01.09.2023 r. - 31.12.2024 r.
W ramach projektu w siedzibie PUP Krotoszyn utworzony zostanie Punkt informacyjno - doradczy, działający na zasadzie tzw. one stop shop – czyli jednego okienka, oferujący informacje i wielopłaszczyznowe wsparcie w integracji społecznej i zawodowej osób w wieku do 30 r.ż., wkraczających na rynek pracy.
Klient Punktu zostanie otoczony wszechstronną pomocą i opieką, w szczególności: poradnictwem zawodowym i edukacyjnym, wsparciem psychologicznym, doradztwem prawnym, a także będzie mógł uzyskać informacje w zakresie możliwych form pomocy społecznej, profilaktyki zdrowotnej i zdrowia czy kwestii mieszkaniowych.
W projekcie zaplanowano dodatkowe działania wspierające niwelowanie barier, np.: zdrowotnych lub wizerunkowych w celu wyrównania szans związanych z wejściem na rynek pracy:
- krótkoterminowe treningi pracy wspierane dodatkiem motywacyjnym – utrwalenie wiedzy praktycznej, nabycie umiejętności zawodowych i społecznych,
- bony mobilizacyjne dla osób podejmujących pracę poza miejscem zamieszkania – premiowanie mobilności terytorialnej
Realizacja kompleksowego wsparcia jest możliwa dzięki nawiązanej współpracy z lokalnymi instytucjami oraz zakładami opieki zdrowotnej, jednostkami opieki społecznej, szkołami ponadpodstawowymi i gminami z powiatu krotoszyńskiego.
Już wkrótce więcej szczegółów!
Zachęcamy do śledzenia naszej www oraz FB.
Do zobaczenia w Punkcie!
REALIZATOR:
Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie
PARTNER:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie
Projekty pilotażowe to przedsięwzięcia inicjowane i realizowane przez publiczne służby zatrudnienia samodzielnie lub we współpracy z innymi instytucjami rynku pracy, polegające na wdrażaniu nowych metod, narzędzi i sposobów pomocy bezrobotnym, poszukującym pracy lub pracodawcom w celu przygotowywania rozwiązań o charakterze systemowym.
Aktywizacja zawodowa bezrobotnych wspierana jest ze środków Rezerwy Funduszu Pracy, będącej w dyspozycji Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.